אודות עדה תומר

"My brain is in my hands"

פ.מ. אלכסנדר

עדה תומר, מורה מוסמכת לטכניקת אלכסנדר ומטפלת בתנועה. חברה בארגון המורים הישראלי לטכניקת אלכסנדר. בעלת ניסיון רב שנים בטיפול ובהוראה בתחום התנועה והחינוך המיוחד: במסגרות של משרד החינוך, של בריאות הנפש ובאופן פרטי. בוגרת הכשרה להוראת תנועה וחינוך גופני בסמינר הקיבוצים ובעלת תואר B.Ed בחינוך ופסיכולוגיה. מלמדת יוגה לאורך שנים רבות, השתלמה ועבדה ברפלקסולוגיה ובשיטות ריפוי הוליסטיות נוספות. למדה ויצרה בתחום הריקוד במסגרת עבודתה עם ילדים ומבוגרים. כיום, בנוסף לשעורים פרטיים, עדה מלמדת בקורס להכשרת מורים לטכניקת אלכסנדר של נעמי אשל.

עדה תומר

הגוף ותנועתו מהווים מוקד סביבו בניתי את חיי המקצועיים. תחילה בתחום הריקוד והכוראוגרפיה ובהמשך כמורה לחינוך גופני ומטפלת בתנועה. מתוך מחקר ולימוד של תחומי התנועה השונים (ביניהם בעיקר עיסוק רב שנים ביוגה), גיליתי את טכניקת אלכסנדר ונפעמתי מהעוצמה, מהעומק, מהמקוריות ומן החכמה שלה. הצטרפותי לבית הספר לטכניקת אלכסנדר איפשרה לי לפתוח כיוון חדש ומעשיר שבו שולבו ניסיוני וידיעותי משנים רבות של עבודה בתנועה עם הגישה המיוחדת של אלכסנדר, הרואה בגוף מכלול פסיכופיזי ובאדם עצמו את האחראי הבלעדי על בריאות גופו.

ההכשרה להוראת שיטת אלכסנדר תרמה רבות לשיקום פגיעה רבת שנים בגבי, שנגרמה בתאונת דרכים קשה והגבילה את יכולת התנועה שלי לתקופות ארוכות. כיום אני חופשייה מכל מגבלת תנועה, ויכולות הגמישות והקואורדינציה שלי חזרו לתפקוד מלא ואף השתפרו.

בעבודתי אני משלבת ידע מקצועי נרחב מתחומי האנטומיה והפיזיולוגיה, וניסיון רב שנים בהנחיה ובטיפול באמצעות התנועה. בדרך שבה אני מלמדת אלכסנדר מתמזגת אהבתי לתנועה ולריקוד עם כוחה המרפא של השיטה. אני מזמינה אתכם ליהנות מכל הטוב שיש לשיטה מיוחדת ויעילה זו להציע.


שיר שנכתב ע"י תלמידה, בהשראת שיעור בשיטת אלכסנדר אצל עדה תומר:

הַתְמִיִרי גֵּו
חִשְׁבִי גָּבוֹהַּ
חִשְׁבִי יוֹנָה מִתְעַרְסֶלֶת בְּשֶׁפִי
     בִּקְצֵה אֲמִירוֹ שֶׁל הַבְּרוֹשׁ
הֲגִי פָּשׁוֹשׁ מַבִּיט בָּךְ,
מַרְקִיד זְנַבוֹ בִּסְבַךְ שִׂיחִים
     הַפְרִיחִי לְעֶבְרוֹ חִיוּךְ, כְּדֶרֶךְ יְדִידִים...
חִשְׁבִי רַחוֹק,
     רְאִי תִּינוֹק מַצְהִיל צְחוֹקוֹ
בְּשִׁכְרוֹן צְעִדָיו
     נִשְׁמִי עָמוֹק !
וְאַט, לְאַט

הַפְסִיעִי רַגְלָיִךְ, עָקֵב בְּצַד אֲגוּדָל.
רוֹאָה?! זֶה קַל, אַט לְאַט צַעֲדִי
וְהַשְׁכִּירִי נַפְשֵׁךְ בִּגְמִיעוֹת נִצָחוֹן
כַּפָּעוֹט הַלָּזֶה
     נִשְׁמִי גָּבוֹהַּ!
הֲרִיחִי סְתָו בַּצַמָּרוֹת
     הִתְעַרְסְלִי בְּשֶׁפִי.